Autorskie warsztaty dla dwóch grup wiekowych prowadzone przez Macieja Rabskiego i Dagmarę Włoszek- Rabską, podczas których uczestnicy dowiedzą na czym w praktyce polega sztuka lalkarska oraz czym jest animacja przedmiotu, formy i lalki teatralnej.
Czy kiedykolwiek zwróciliście uwagę na to kto stoi na scenie za lalką teatralną? Co trzeba zrobić, aby „tchnąć” życie w formę teatralną, jaką jest np. marionetka czy pacynka? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów lalkarskich [Spotkanie z Formą] w Teatrze. Będą to warsztaty pobudzające waszą wyobraźnię i kreatywność.
Plan warsztatów:
– podstawy animacji, czyli jak sprawić by coś żyło na scenie.
– współpraca podczas animacji, w kilkuosobowych grupach będziecie ożywiać ogromne formy teatralne z tego co uda znaleźć się na scenie.
– pod okiem zawodowego aktora lalkarza spróbujecie swoich sił w konstrukcji prostych marionetek, oraz poznacie podstawy ich animacji
UWAGA ! Każdy uczestnik warsztatu powinien wziąć ze sobą jedną małą poduszkę (tzw. Jaśka) oraz kawałek materiału, który posłuży do stworzenia marionetek.
Data:
22 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 11.00, I grupa 8-10 lat
godz. 13.30, II grupa 11-13 lat
Miejsce:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego,
Sala Teatru Laboratorium,
Rynek-Ratusz 27, Wrocław (Przejście Żelaźnicze)
Bilety:
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Zgłoszenia na www.okis.pl za pomocą formularza TUTAJ
Prowadzący:
Maciej Rabski – absolwent wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor, scenarzysta, reżyser, konstruktor form lalkowych, scenograf, plastyk i animator kultury. Współzałożyciel wrocławskiego niezależnego Teatru UKŁAD FORMALNY. Jest beneficjentem „Programu podyplomowej samo formacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut Grotowskiego oraz AST we Wrocławiu. Jest Stypendystą Prezydenta Miasta Wrocławia w dziedzinie Teatr oraz Stypendystą Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Jako aktor współpracuje z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie gościnnie występuje w tytułach tj. „Biesy”, „Rzeź”, „Hamlet, książę Danii”, „Człowiek na moście” czy „Makbet”. Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie grafiki komputerowej, przede wszystkim interesuje go tzw. sztuka plakatu.
Dagmara Włoszek-Rabska – absolwentka Państwowego Policealnego Zawodowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na wydziale lalkarskim. Zaraz po szkole współpracowała z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Od roku 2015 roku jest związana z Teatrem Lalek Banialuka w Bielsku Białej. Jest laureatką licznych nagród i nominacji, między innymi nagrody POLUNIMA dla najbardziej obiecującego lalkarza młodego pokolenia czy nominacji do Złotej Maski Województwa Śląskiego. W swoich zainteresowaniach i rozwoju nie ogranicza się tylko do aktorstwa teatralnego. Jest również adeptką kaskaderstwa. Ukończyła szkolenie kaskaderów filmowych i współpracuje z wrocławską grupą kaskaderów. Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie fotografii, która również jest jej dużą pasją, uczestnicząc w zawodowych kursach kwalifikacyjnych. Interesuje ją głównie fotografia teatralna.
Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Warsztaty współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Partner:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego