OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Bezpłatne badania mammograficzne na Dolnym Śląsku. Sprawdź kiedy mammobus pojawi się w Twojej miejscowości

Lekarze przekonują, że warto regularnie się badać, ponieważ wczesne wykrycie choroby może uratować życie. Tak jest m.in. z rakiem piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. To dlatego NFZ gwarantuje bezpłatne badanie mammograficzne dla pań od 45 do 74 roku życia. Już wkrótce mammobus odwiedzi Twoją okolicę w województwie dolnośląskim.

W mammobusie do dyspozycji kobiet jest komfortowa poczekalnia oraz przebieralnia. Na miejscu elektroradiolog najpierw przeprowadza wywiad z pacjentką, a następnie wykonuje po dwa zdjęcia dla każdej piersi.

– Co ważne, w mammobusach mamy nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt cyfrowy. Wynik badania jest zazwyczaj po około dwóch tygodniach od wizyty. Panie otrzymują go online – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust spółka z o.o. – Jeśli lekarz zauważy na wykonanych zdjęciach coś niepokojącego, to pacjentka wraz z wynikiem otrzymuje zalecenia, co dalej powinna zrobić i gdzie powinna się zgłosić.

Bezpłatne badania mammograficzne na Dolnym Śląsku. Sprawdź kiedy mammobus pojawi się blisko Ciebie fot. Karol Stańczak mat. prasowe Geneva Trust

Jak podkreśla Dorota Sepko, prezes Stowarzyszenia Moja Mammografia, niezwykle ważne jest, aby badać się regularnie. – Profilaktyka jest bardzo istotna. W przypadku nowotworu piersi duże znaczenie ma to, w jakim stadium się go zdiagnozuje, dlatego gorąco namawiam wszystkie panie, aby regularnie się badały. Zdrowie mamy tylko jedno.

Aby wziąć udział w refundowanej przez NFZ mammografii, należy wcześniej się zarejestrować. Zapisu na badanie można dokonać m.in. dzwoniąc pod numer telefonu 58 767 34 44 lub online poprzez stronę https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php 

W dniu badania na miejscu trzeba mieć ze sobą tylko dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Wykonanie mammografii zajmuje zaledwie kilka minut.

Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie:

  • 24.06.2024, Bogatynia, przy Państwowej Straży Pożarnej, ul. II Armii Wojska Polskiego 4
  • 25.06.2024, Złotoryja, przy WATIS Stacja paliw, ul. Legnicka 31
  • 26.06.2024, Kowary, koło Biedronki, ul. Matejki 
  • 27.06.2024, Wałbrzych, przy sklepie Kaufland, ul. Długa 4 B
  • 28.06.2024, Bystrzyca Kłodzka, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Wojska Polskiego 20

Pełna lista miejscowości dostępna jest TUTAJ.

Warto się badać, bo warto żyć!

Ostatnie artykuły

Skip to content