OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Koleje Dolnośląskie znów pojadą nad morze! Kup bilety już teraz

Koleje Dolnośląskie po ubiegłorocznym sukcesie trasy nad morze ponownie uruchamiają pociąg KD Premium Nadmorski, który będzie kursował w weekendy od 22 czerwca aż do 1 września. 23 maja wystartowała sprzedaż biletów na popularne wakacyjne połączenie z Dolnego Śląska do Świnoujścia. To nie koniec nowości.

KD po raz pierwszy uruchomiło połączenie do Świnoujścia w ubiegłym roku. Przez całe zeszłoroczne wakacje trasa była bardzo popularna i z oferty skorzystało ponad 7 tysięcy pasażerów, którzy nad polskie morze podróżowali m.in. z Legnicy i Wrocławia. Podobnie będzie w tym sezonie.

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia).

Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo oraz w kasach przewoźnika, a więc sprzedaż na pierwsze połączenia ruszy jeszcze w tym tygodniu.

Co istotne – podróż na tej trasie zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują je pięcioczłonowym pociągiem Impuls 45WE. Dzięki temu będzie to najszybsze połączenie Wrocławia ze Świnoujściem, ponad godzinę atrakcyjniejsze czasowo niż oferuje to konkurencyjny przewoźnik. Pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6.44, a w Świnoujściu planowany przyjazd to 11.57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedziele: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08.

– Ubiegłoroczna oferta okazała się sukcesem, podróżnym zaoferowaliśmy wysoki standard i szybki czas przejazdu. Po bardzo pozytywnym odbiorze, w tym roku postanowiliśmy ponownie pojechać nad Bałtyk, by Dolnoślązacy mieli tam komfortowe połączenie nad morze, a mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogli dotrzeć do najpiękniejszego regionu Polski, na Dolny Śląsk – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

KD Premium Nadmorski będzie kursował przez stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

Ostatnie artykuły

Skip to content