OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Kolejne miejsce z bezpłatną, kompleksową pomocą w problemach psychicznych i psychologicznych na Dolnym Śląsku

Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, które oferuje bezpłatną, kompleksową pomoc w zakresie problemów psychicznych i psychologicznych na zasadach programu pilotażowego realizowanego ze środków NFZ. To miejsce, gdzie można uzyskać kompleksową, fachową pomoc psychiatryczną oraz wszelkie informacje w tym zakresie. Posiada wykwalifikowaną kadrę, która na co dzień służy swoim doświadczeniem i wiedzą.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi jest prowadzone przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Od tego roku Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) działa na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego w Centrach Zdrowia Psychicznego. Zgodnie z założeniami w CZP można dostać bezpłatne wsparcie przez całą dobę, bez skierowania i zapisywania się na wizytę, a niesiona pomoc jest dostosowana indywidualnie do potrzeb. Głównym celem CZP jest zwiększenie dostępu do opieki środowiskowej oraz zmniejszenie hospitalizacji.

– Gdy rozpoczynałem kadencję w 2018 roku jednym z moich celów było utworzenie jak największej liczby Centrów Zdrowia Psychicznego na Dolnym Śląsku. Dziś mogę powiedzieć, że udało się to zrealizować. Uruchomiliśmy je w Bolesławcu, dwa we Wrocławiu, Wałbrzychu i Złotoryi. Oglądając to miejsce mogę powiedzieć, że jest to symbol, który pokazuje, że publiczne świadczenia medyczne mogą być realizowane na wysokim poziomie i w przyjaznych warunkach –mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi to jedna z dziewięciu placówek na Dolnym Śląsku, w tym piąta prowadzona przez marszałkowskie szpitale.

– Nasz zespół to specjaliści w dziedzinie psychiatrii i psychologii, zajmujemy się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Naszym celem było stworzenie komfortowego miejsca, w którym znajdziemy najlepszy sposób na rozwiązanie problemów, z jakimi pacjent zgłosi się do nas – mówi Rafał Koronkiewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi.

Wsparcie może obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego.

– Cieszę się za każdym razem, jak spotykamy się i otwieramy kolejną inwestycję. Ostatnio spotykaliśmy się przy podpisaniu umowy na powrót Kolei do Złotoryi. Uważam, że wspólnie udaje się więcej, dlatego jestem na TAK dla Współpracy. To jest wspaniałe, że kiedy współpracujemy wszystko sprawniej idzie. Życzę wszystkim tutaj, żeby ten ośrodek dobrze służył – mówi Piotr Karwan, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi swoim wsparciem obejmuje dorosłych mieszkańców Miasta Złotoryja, powiatu złotoryjskiego oraz powiatu jaworskiego. Świadczy usługi zdrowotne w zakresie:

  • Ambulatoryjnym:
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Złotoryi, ul. Szpitalna 9, tel. 76 877 93 24
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Jaworze, ul. Dmowskiego 9 
  • Dziennym:
  • Oddział Dzienny Psychiatryczny w Złotoryi, ul. Górna 2, tel. 730 019 095
  • Stacjonarnym:
  • Oddział Psychiatryczny w Złotoryi, ul. Szpitalna 9, tel. 768 779 324
Centrum Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi fot. Biuro Prasowe UMWD
Centrum Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi fot. Biuro Prasowe UMWD

Kontakt do Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi:

Adres: ul. Szpitalna 9, 59-500 Złotoryja
telefon: +48 730 019 098
E-mail: sekretariat.czpz@gmail.com
strona internetowahttps://czp.szpitalna9.pl/

Ostatnie artykuły

Skip to content