OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Księstwo Czocha – wyjątkowe święto na Zamku Czocha

Zaplanuj sobotę 09.09.2023 r. na Zamku Czocha! Już o godz. 11.00 rozpocznie się Księstwo Czocha. Wstęp jest bezpłatny a gwiazdami Święta Powiatu Lubańskiego będą Sebastian Riedel, Alicja Janosz oraz Marek Dyjak.

Podczas imprezy wybrany zostanie nowy władca fikcyjnego księstwa leżącego w granicach Powiatu Lubańskiego. Kto nim zostanie?  Tego na razie organizatorzy nie ujawniają. Do 09 września Berło Księstwa Czocha dzierży Marcin Wyrostek.

Jako pierwsza na scenie pojawi się Alicja Janosz (godz. 16:30). Następnie przyjdzie czas na „Nowego Dyjaka” o absolutnie fenomenalnym głosie (godz. 18:00). Później przyjdzie czas na akustyczny koncert Sebastiana Riedel lidera (godz. 19:30).

Rozrywkowy czas z muzyką poprzedzimy fantastycznymi animacjami dla dzieci i dorosłych.

Święto na Zamku Czocha fot. Zamek Czocha

Stara twierdza powraca do korzeni i znów staje się areną walk rycerskich. Wojowie pokażą niesamowitą sztukę honorowej acz brutalnej rywalizacji. Zbrojna jatka wciągnie publiczność w zwariowany i niesamowity świat sprzed wieków.

Wraz z otwarciem zamkowej bramy, gościom ukaże się kraina średniowiecznego jarmarku, przeplatana stoiskami artystycznymi.

Podczas tegorocznego księstwa pleść będziemy makramy, a charakteryzatorka pokiereszuje Wam skórę tak, abyście wyglądali jak po stoczeniu dworskiej szarpaniny.

Od godz. 11:00 zamkowe dziedzińce staną się strefą atrakcji – nie tylko dla najmłodszych:

– walki rycerskie,

– warsztaty łucznicze,

– gra terenowa,

–  warsztaty,

– gry i zabawy zręcznościowe.

21:00 POKAZ LASEROWY – Legendy Dolnego Śląska laserem pisane…

W organizację tegorocznego wydarzenia włączyli się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha.

Ostatnie artykuły

Skip to content