OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Miesiąc Kobiet w bibliotece przy wrocławskim Rynku

Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza na Miesiąc Kobiet. W jej siedzibie przy Rynku 58 ten miesiąc będzie obfitował w wydarzenia z paniami w roli głównej. Co jest w planach? Zobaczcie!

8 MARCA, GODZ. 17:30 KOBIETY O KOBIETACH — spotkanie autorskie z Karoliną Dzimirą-Zarzycką, Olgą Szelc i Ewą Plutą Autorki porozmawiają o sztuce, o twórczości polskich i wrocławskich artystek, a także o swojej pracy badawczej i literackiej.

13 MARCA, GODZ. 17:00 Tradycja i tożsamość żydowska w osobistych świadectwach kobiet ocalałych z Holokaustu Wykład poświęcony społecznościom żydowskim w Europie.  Dzięki biografiom europejskich Żydówek dowiemy się o tym, jak zróżnicowany jest stosunek do judaizmu i tradycji żydowskiej.

15 MARCA, GODZ. 17:30 Archeolożka bajkę Ci opowie…? Dusza udręczona – czarownice na Śląsku w kontekście badań archeologicznych. Procesy o czary wydają nam się odległą opowieścią o kobietach, które ze względu na uprawianie czarów były skazane na tortury i śmierć. Posiadały wiedzę na temat ziół i ich zastosowania, leczenia, swoją mądrością dzieliły się z ludźmi. Archeolodzy są w stanie potwierdzić obecność pochówków osób, które zostały odtrącone przez społeczność, a do których możemy zaliczyć czarownice i wiedźmy. W jaki sposób rzucały czar, jakich ziół używały do leczenia i komu potrafiły zaszkodzić, jak odróżnić czarownicę od wiedźmy i jak się bronić przed czarami?

20 MARCA, GODZ. 17:00 KOBIETA O KOBIETACH cykl wykładów o polskich artystkach: Katarzyna Kobro W trakcie wykładu zapoznamy się z życiem Katarzyny Kobro na podstawie książki Kobro. Skok w przestrzeń autorstwa Małgorzaty Czyńskiej. Spotkania poprowadzi Barbara Przerwa, pracownica Działu Edukacji Pawilonu Czterech Kopuł, Muzeum Sztuki Współczesnej, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

21 MARCA, GODZ. 18:00 Spotkanie autorskie i premiera książki “SIŁA ŻYCIA” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej Książka stanowi czwarty tom romantyczno-mafijnej serii Syndykat. Seria ukazuje się nakładem wydawnictwa JakBook. W trakcie spotkania będzie możliwy zakup książek.

Ostatnie artykuły

Skip to content