OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Pociągiem po Wrocławiu znów z URBANCARD [ZASADY]

Jest porozumienie w sprawie korzystania z biletów URBANCARD w pociągach Kolei Dolnośląskich i POLREGIO na terenie Wrocławia. Na ich podstawie będzie można podróżować pociągami od 1 sierpnia.

– Tak jak obiecaliśmy, w pierwszym miesiącu nowej kadencji usiedliśmy z miastem Wrocław do rozmów i wypracowaliśmy porozumienie w sprawie honorowania URBANCARD. W rezultacie m.in. posiadacze URBANCARD będą mogli podróżować pociągami Koleje Dolnośląskie S.A. i POLREGIO w obrębie Wrocławia – poinformował marszałek Dolnego Śląska Paweł Gancarz.

Pociągami pomiędzy 31 stacjami i przystankami z “Wrocław” w nazwie (oraz do i z przystanku Iwiny) będzie można jeździć okazując bilety na komunikację miejską Wrocławia:

  • czasowe: 24-, 48-, 72- i 168-godzinne
  • okresowe imienne z taryfy Nasz Wrocław
  • okresowe na okaziciela: 30-, 60- i 90-dniowe
  • bilety pracownicze

Dodatkowo opcję bezpłatnych przejazdów uzyskają uczniowie szkół – do szkół ponadpodstawowych do ukończenia 21. roku życia oraz seniorzy powyżej 65. roku życia.

Pasażerowie z tego udogodnienia skorzystać mogą już od 1 sierpnia 2024

– Dążymy tego, aby systematycznie usprawniać transport i ułatwiać mieszkańcom regionu podróże po Dolnym Śląsku. Wypracowane porozumienie to dowód na to, że współpraca ponad podziałami, z korzyścią dla mieszkańców jest możliwa – powiedział Paweł Gancarz.

Ostatnie artykuły

Skip to content