OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Rozpoczęcie roku akademickiego na wydziale medycznym Politechniki Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska jest pierwszą uczelnią techniczną w Polsce, która uruchomiła kierunek lekarski. W środę odbyła się pierwsza immatrykulacja studentów I roku Wydziału Medycznego na PWr.

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka jest bazą kliniczną i dydaktyczną nowego Wydziału Medycznego. Lekarze specjaliści od października rozpoczęli już zajęcia ze studentami. Na początek jest ich 60, ale władze uczelni zapowiadają, że w przyszłym roku akademickim studentów ma być co najmniej drugie tyle.

– To dla mnie bardzo ważna i wzruszająca chwila – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Wydziale Medycznym. – Nigdy nie widziałem studentów medycyny, a tu proszę są na naszej uczelni! – żartował. – Utworzenie kierunku lekarskiego to najważniejszy projekt, który procedowaliśmy w tym roku – dodał.

W programie studiów jest dużo zajęć praktycznych, a tzw. godziny przy łóżku pacjenta zaczną się już na I roku. Studenci w małych (6-osobowych) grupach ćwiczeniowo-klinicznych będą mieli zajęcia m.in w szptalu T.Marciniaka we Wrocławiu.

Politechnika Wrocławska podpisała umowy z 8 szpitalami i ośrodkami medycznymi właśnie w sprawie współpracy klinicznej. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny jest aktualnie w trakcie tworzenia klinik na bazie swoich niektórych oddziałów

Wydział zatrudnia już ponad 60 nauczycieli akademickich.

Ostatnie artykuły

Skip to content