OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

„Stefa Interesów” – nagrodzony dwoma Oskarami film kręcono w najpiękniejszej sali Zamku Książ

Nagrodzony dwoma Oskarami film „Stefa Interesów” powstawał m.in. na Dolnym Śląsku. Część scen było realizowanych na Zamku Książ.

Film produkcji polsko-brytyjsko amerykańskiej zdobył statuetki za najlepszy film międzynarodowy oraz za najlepszy dźwięk. Zdjęcia powstawały od połowy 2021 roku. Na Zamku Książ ekipa pojawiła się w styczniu 2022 roku. W Sali Maksymiliana i w sąsiednich salonach powstawały sceny przyjęcia.

Dwupiętrowa Sala Maksymiliana to perła Zamku Książ – najpiękniejsza sala zamkowa i jedyna tak dobrze zachowana barokowa sala reprezentacyjna w tej części Polski. – Gości każdego wydarzenia z pewnością zachwycą kominki z czarnego, włoskiego marmuru bogato zdobione rzeźbami mitologicznych postaci oraz wazonami z orłem w koronie. Niesamowitą scenerię tworzy również gra świateł, rozproszonych przez lustra wiszące nad kominkami. Na uwagę zasługuje również wspaniały plafon z pięknymi malowidłami o tematyce mitologicznej pędzla praskiego mistrza Antoniego Feliksa Schefflera z roku 1732, ukazujący wizytę Ateny w siedzibie Muz na Helikonie. Ponadto nad oszklonymi drzwiami Sali Maksymiliana znajdują się trzy balkoniki, które niegdyś służyły jako miejsce dla dworskiej kapeli – opisują na Zamku Książ.

Film “Strefa Interesów” można obejrzeć w większości dolnośląskich kin.

Ostatnie artykuły

Skip to content