OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Tajemniczy Dolny Śląsk – odkrywamy skarby i tajemnice regionu

Listopad i grudzień będzie dla czytelników Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej czasem odkrywania tajemnic i skarbów naszego regionu.

W ramach projektu “Gotowi na książkowe akcje 2.0” Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na cykl 5 spotkań z dolnośląskimi znawcami regionu, dziennikarzami i autorami książek o Dolnym Śląsku.

Zejdźmy do podziemnych, poniemieckich sztolni, gdzie być może odnajdziemy przekop do (rozbudzającego wyobraźnię poszukiwaczy na całym świecie!) złotego pociągu. Zajrzyjmy do cel benedyktynek i odkryjmy ślady Piastów i Hohenzollernów w dolnośląskich rezydencjach.

10.11 – “Gdzie jest złoty pociąg? Wojenne tajemnice Książa” – prelekcja Bogdana Rosickiego z Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

17.11 – “Krzeszów benedyktyński. Powojenne losy opactwa” – wykład Rafała Bijaka, pracownika fundacji Europejska Perła Baroku, zajmującej się ochroną pocysterskiego opactwa w Krzeszowie.

1.12 – “Złoto i krew. Wokół medycznej gwardii Hitlera na Dolnym Śląsku”, Joanna Lamparska – dziennikarka, poszukiwaczka, pisarka, opowie o lekarzach w obozach pracy, którym poświęciła swoją ostatnią publikację.

8.12 – “Przeklęte sztolnie – tajemnica niemieckich podziemnych fabryk na Dolnym Śląsku”, wykład Łukasza Orlickiego o niemieckim programie przenoszenia pod ziemię przemysłu i o jego realizacji na Dolnym Śląsku, o zamaskowanych wejściach oraz legendach z nimi związanymi.

14.12 – “Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku”, podróż z Markiem Perzyńskim po imponującym łańcuchu zamków obronnych w Sudetach.

Tajemniczy Dolny Śląsk fot. Dolnośląska Biblioteka Publiczna

To będzie bardzo tajemnicza jesień 
Wstęp wolny, bez zapisów.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury.

Ostatnie artykuły

Skip to content