OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Tak policja pilnuje Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Śmigłowiec, pirotechnicy, psy służbowe i kontrterroryści – dolnośląska policja wytoczyła swoje największe siły, by pilnować porządku podczas trwającego w naszym regionie XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

– To największa i najważniejsza tego typu konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej – przypomina Łukasz Dutkowiak, rzecznik dolnośląskiej policji. -Podczas trzech dni zaplanowano m.in. 350 debat, 6 sesji plenarnych, a także wiele różnych rozmów z najważniejszymi gośćmi, warsztatów i prezentacji. Już od ponad 30 lat forum skupia liderów politycznych, gospodarczych oraz społecznych pochodzących z ponad 60 krajów z całego świata – dodaje Łukasz Dutkowiak.

– W Karpaczu zauważyć można wyraźnie zwiększony ruch pojazdów. Kilka tysięcy uczestników przemieszczać się będzie w rejonie Hotelu Gołębiewski i z uwagi na ten fakt oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzeń, mieszkańców i turystów, dolnośląscy policjanci prowadzą wielowariantowe wzmożone działania. Czynności te realizują najlepsi funkcjonariusze z prewencji, ruchu drogowego, służb kryminalnych, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych oraz policyjni kontrterroryści – wylicza policjant.

Ostatnie artykuły

Skip to content