OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Wschodnia Obwodnica Wrocławia: decyzja podpisana. Będzie ostatni odcinek!

Wojewoda dolnośląski podpisał w piątek decyzję ZRID umożliwiającą realizację ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia – od ul. Grota-Roweckiego do Bielan Wrocławskich.

– W najbliższych dniach Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosi przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. To milowy krok w budowie tej ważnej, drogowej inwestycji – zapowiedział marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia to realizowana przez samorząd województwa, jedna z największych inwestycji drogowych powstających na Dolnym Śląsku i największa inwestycja drogowa powstająca w obszarze Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Po jej dokończeniu cała trasa będzie liczyła około 30 km długości i razem z istniejącą Autostradową Obwodnicą Wrocławia stworzą komunikacyjny ring, który ułatwi komunikację drogową zarówno dla ruchu tranzytowego, jak i lokalnego, miejskiego i aglomeracyjnego.

Pod koniec ubiegłego roku oddano dla kierowców dwa odcinki WOW: Żerniki Wrocławskie / na wysokości ul. Buforowej do skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego oraz 10-kilometrowy odcinek północny – Łany – Długołęka, umożliwiający dojazd do AOW oraz do drogi ekspresowej S8. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 25 km Wschodniej Obwodnicy Wrocławia – od Długołęki przez Łany – Siechnice – Żerniki Wrocławskie do ul. Grota – Roweckiego.

Nowy odcinek obwodnicy połączy ul. Grota – Roweckiego z al. Karkonoską.

Ostatnie artykuły

Skip to content