OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

X Dolnośląski Kongres Samorządowy

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we Wrocławiu 5 marca 2024 spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

Obrady X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego będą podzielone na trzy panele tematyczne. Motywem przewodnim będą zagadnienia istotnych i licznych zmian w samorządzie. Poruszona zostanie także kwestia rozwoju kolei w regionie. Ostatnim ważnym tematem będzie znaczenie funduszy europejskich dla samorządów. Dyskusje moderować będą: Agnieszka Gozdyra z telewizji „Polsat”, Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” oraz Kamila Baranowska dziennikarka „Interia.pl”.

X DOLNOŚLĄSKI KONGRES SAMORZĄDOWY – ZOBACZ PROGRAM

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowe wydarzenie i niepowtarzalna okazja do podjęcia dyskusji na tematy istotne dla całego województwa oraz lokalnych społeczności. W tym roku spotkamy się już po raz dziesiąty, aby w szerokim gronie samorządowców oraz ekspertów rozmawiać o roli samorządu terytorialnego, jego zadaniach oraz stojących przed nim wyzwaniach.

– Przez całą dekadę pełnienia przeze mnie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego wszelkie moje działania determinuje hasło „Silny samorząd, to silna Polska”. Decyzje dotyczące regionu i małych ojczyzn nie mogą płynąć z góry. W ich podejmowanie należy zawsze angażować lokalne samorządy. To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest dla nich priorytetem. Właśnie dzięki dialogowi i współpracy Dolny Śląsk od lat tak dynamicznie się rozwija – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to największa debata o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Zapisy na tegoroczną edycję potrwają do 1 marca. Udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj (link).

Ostatnie artykuły

Skip to content