OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Akcja Prędkość na Dolnym Śląsku – 7 osób straciło prawo jazdy

W miniony piątek (17 maja) policjanci na drogach województwa dolnośląskiego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ich głównym celem  było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała, także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1609 pojazdów, ujawniając 1154 przypadków przekroczeń prędkości. 7 kierujących straciło na 3 miesiące swoje prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W toku prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 3 osoby poszukiwane.

Funkcjonariusze, prowadząc tego typu działania, reagują też w ten sposób na stałą potrzebę wyrabiania u kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

Ostatnie artykuły

Skip to content