OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Startują największe wrocławskie juwenalia

W środę, 22 maja, rusza największe w tym roku studenckie wydarzenie we Wrocławiu – Juwenalia 2024 #WrocławRazem. W programie m.in. dwa dni koncertów na Tarczyński Arena Wrocław oraz tradycyjny pochód ulicami miasta. 

Barwny korowód juwenaliowy wyruszy w środę, 22 maja, o godz. 11 z placu Grunwaldzkiego i przejdzie przez most Grunwaldzki, plac Dominikański aż do placu Wolności, na którym wrocławscy studenci odbiorą klucze do miasta. 

Juwenalia Wrocław Razem 2024 fot. Juwenalia Wrocław Razem FB

O godz. 15 rozpoczną się koncerty na dwóch przygotowanych na wrocławskim stadionie scenach. W środę wystąpią Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk, Fama? i Bracia Figo Fagot. W czwartek, 23 maja, będzie można posłuchać Young Leosi, Łydki Grubasa, Otsochodzi, Nocnego Kochanka oraz O.S.T.R.

Dobrej muzyki nie zabraknie też na klubowej scenie Radia Luz. To prawdziwe źródło undergroundowych brzmień, elektronicznych eksperymentów, pulsującego basu i nie tylko! Przełomowe dźwięki zapewni ekipa akademickiej rozgłośni z PWr.

Wstęp na teren imprezy dla każdego od 18. roku życia lub za okazaniem legitymacji studenckiej.

Bilety wciąż do nabycia poprzez platformę ticketmaster.pl.

Tegoroczne juwenalia wspólnie organizuje trzynaście wrocławskich uczelni: Politechnika Wrocławska (lider organizacyjny przedsięwzięcia), Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytet SWPS Wrocław, Uniwersytet Dolnośląski DSW oraz Coventry University Wrocław. 

Patronat nad wydarzeniem objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz prezydent Wrocławia. Partnerami wydarzenia są miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Więcej informacji o juwenaliach na Facebooku – TUTAJ

We wtorek śniadanie z rektorem PWr

Jedną z najważniejszych imprez towarzyszących zabawie będzie tradycyjne śniadanie z rektorem na Politechnice Wrocławskiej. Na wydarzenie zapraszamy do Strefy Kultury Studenckiej we wtorek, 21 maja, od godz. 9. 

Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Na uczestników czeka posiłek składający się z kanapki, napoju i owoców, a także pamiątkowy kubek, który wręczy rektor prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Ostatnie artykuły

Skip to content