OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Karpacz i Szklarska Poręba zostały zimowym stolicami Polski. Tu na ferie przyjechały największe tłumy

Do których polskich kurortów przyjechały na ferie zimowe największe tłumy? Sieć Biedronka oszacowała to na podstawie… wzrostu sprzedaży w swoich marketach. Wygrał Karpacz.

Biedronka przyjrzała się miejscowościom, w których Polacy spędzali ferie zimowe. Nie jest zaskoczeniem fakt, że ponownie najchętniej spędzaliśmy ten czas w górach, bo właśnie na południu kraju sieć odnotowała największy wzrost liczby klientów w czasie tegorocznych ferii. Jednak w tym roku Polacy obrali za cel zimowego wypoczynku zupełnie inne miejscowości niż w roku ubiegłym. Na podium znalazł się Karpacz, Szklarska Poręba oraz Białka Tatrzańska.

W czasie ferii Biedronka odnotowała największy wzrost liczby klientów w miejscowościach górskich. W tym roku królował Karpacz, gdzie liczba klientów wzrosła aż o 76% w porównaniu do okresu sprzed ferii. Na drugim miejscu znalazła się Szklarska Poręba, gdzie klientów było o 48% więcej, a na trzecim Białka Tatrzańska ze wzrostem 42%. Zakopane, stolica polskich gór, również otarła się o podium z wynikiem 41%, jednak to nie ona skradła serca Polaków. Co ciekawe, w zeszłym roku największą popularnością w czasie ferii zimowych cieszyły się zupełnie inne miejscowości – Polacy najchętniej odwiedzali Krynicę Zdrój, Muszynę, Wisłę i Ustrzyki Dolne.

Ostatnie artykuły

Skip to content