OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk – rodzinny pomysł na Kłodzko

To już wiosenna tradycja, rodzinna gra terenowa po regionie powraca w nowym sezonie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 18 maja zaprasza wszystkich do odkrywania… Kłodzka! Będzie to piąta gra terenowa przygotowana przez Wydział Promocji Województwa i Ahoj! Przygodo. Właśnie ruszają zapisy i należy się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Kłodzko, to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska z bogatą ponad 1000-letnią historią, w której swoją obecność zaznaczyli Czesi, Niemcy i Polacy. Współcześnie jest centrum turystycznym i kulturalnym Kotliny Kłodzkiej, miejscem uwielbianym przez turystów oraz poszukiwaczy przygód. Teraz do tego miasta zapraszamy i my, proponując oryginalną formułę zwiedzania.

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk – rodzinny pomysł na Kłodzko fot. Biuro Prasowe UMWD

Rodzinna, rymowana gra terenowa to pomysł dla każdego. Aby pokonać jej trasę należy pobrać specjalną książeczkę i ruszyć na spacer, który wprawnym graczom zajmie ponad godzinę i poprowadzi przez najciekawsze zakątki miasta. Autorką gry jest Katarzyna Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego, a ilustracje wykonał Mariusz Majewski z bloga Ahoj! Przygodo. Ten duet znany jest również z wcześniejszych wersji gry terenowych: po Wrocławiu (gra piesza oraz gra rowerowa – dostępna także w wersji online – https://tiny.pl/dwr92), Zamku Czocha czy Stawach Milickich.

– Każda spośród czterech poprzednich edycji gry cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizujemy kolejną, tym razem w Kłodzku. Bardzo nam zależy, żeby nie tylko turyści spoza regionu, ale przede wszystkim Dolnoślązacy poznawali swoje najbliższe okolice. W ten sposób stają się naturalnymi ambasadorami Dolnego Śląska. Gra to świetny sposób, aby spędzić wartościowy czas z rodziną i poznać bliżej swoją małą Ojczyznę  mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Udział w grze jest bezpłatny, a wszystkim drużynom, które ją ukończą, wręczone zostaną dolnośląskie nagrody. Aby wziąć w udział w zabawie należy zgłosić się na adres mailowy: facebook@dolnyslask.pl, w treści wiadomości podając: nazwę drużyny, liczbę osób i wiek uczestników (minimum 1 osoba pełnoletnia). W odpowiedzi gracze otrzymają potwierdzenie zapisu oraz godzinę, o której 18 maja należy pojawić się na starcie. Start i meta gry znajdują się przy Punkcie Informacji Turystycznej, w pawilonie wejściowym do Podziemnej Trasy Turystycznej (ul. Czeska) w Kłodzku. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk – rodzinny pomysł na Kłodzko fot. Biuro Prasowe UMWD

Podczas gry uczestnicy odwiedzą, m.in. okolice kłodzkiej twierdzy, miejski rynek, parki i muzeum. Więcej przystanków nie zdradzimy, na każdym z nich czekać będzie rymowana zagadka oraz wskazówka, gdzie kierować się dalej.

– Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w nowej edycji gry terenowej, którą organizujemy w Kłodzku. To doskonała okazja do aktywnego odkrywania tajemnic tego urokliwego miasta. Naszym celem jest zachęcenie zarówno mieszkańców Dolnego Śląska, jak i turystów do poznania piękna naszego regionu – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dodatkowo podczas premiery gry terenowej reprezentanci Urzędu Miasta Kłodzko zaproszą wszystkich na rodzinny ekopiknik. Żółto-czarny namiot Dolnego Śląska, 18 maja w godzinach od 10:00 do 15:00. Serdecznie zapraszamy na premierę. Tuż po niej, gra będzie dostępna dla wszystkich chętnych w kłodzkiej informacji turystycznej. Szczegóły zabawy znajdują się na profilu Facebook https://www.facebook.com/DolnySlaskPL

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk – rodzinny pomysł na Kłodzko fot. Biuro Prasowe UMWD

Ostatnie artykuły

Skip to content