OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Z kamerą w chmurach: 6. DRONE Film Festival Poland 2024, w tym nagrody za film i fotografie „Zdolnego Śląska”

Już w maju na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW będzie można obejrzeć podniebne filmy i zdjęcia realizowane z wykorzystaniem dronów. 18.05.2024 odbędzie się 6. Edycja DRONE Film Festival Poland 2024, w czasie którego obejrzeć będzie można kilkadziesiąt prac zrealizowanych przez fotografów i filmowców.

Historia festiwalu zaczęła się w 2016 roku, kiedy to grupa pasjonatów latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, związana z wtedy jeszcze Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, obecnie Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, postanowiła stworzyć międzynarodowy konkurs filmowy i fotograficzny. Pomysłodawca przedsięwzięcia Przemysław Artur Sowiecki, jego żona Aleksandra Skudlarska, wykładowcy uczelni – Piotr Żukowski, Bogdan Bugajski oraz Anna Sabo, Krzysztof Świderski, Oliwer Britton, Radosław Bugajski i Jacek Mądry powołali do życia międzynarodowy konkurs.

Z kamerą w chmurach: 6. DRONE Film Festival Poland 2024 fot. DSW

W programie pierwszej edycji odbyły się panele branżowe, prezentacje już nieistniejącego systemu Dron Radar oraz prezentacja pracowni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW motion capture. W konkursie zaprezentowano 28 filmów i 16 fotografii zrealizowanych na całym świecie.

W tym roku dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu, współorganizatora wydarzenia, po raz szósty odwiedzający  podziwiać na dużym ekranie filmy i fotografie z całego świata.

Filmy i fotografie będą prezentowane i oceniane przez jury w kategoriach:
happiness – dowolna interpretacja szczęścia – kategoria filmowa i fotograficzna,
new perspective – nowa perspektywa miejsca, obiektu, sytuacji itp…
– kategoria filmowa i fotograficzna, 360 – kategoria filmowa i fotograficzna, AI – kategoria filmowa
i fotograficzna, vertikal – kategoria filmowa i fotograficzna, racer extreme, timelaps, film podwodny, film fabularny, film dokumentalny, film promocyjny, teledysk.

Jury dodatkowo przyzna nagrody za film i fotografie „Zdolnego Śląska”, za efekty specjalne oraz dźwięk i muzykę wykorzystaną w filmach.

Prace można zgłaszać do 11 maja 2024 do godziny 23:59 poprzez stronę: TUTAJ

Projekcje konkursowe, prezentacja fotografii, imprezy towarzyszące i gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja 2024 roku w auli im. profesora Roberta Kwaśnicy we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

Festiwal powstaje przy współpracy partnerów: Agencja Marketingowa SowiWeb, Exdart – obrazy bez granic, Fundacja obrazy bez granic, Pentagon Studio, Owl You Need – Portal Twórczych i Aktywnych, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10%Art, oraz Koło Filmowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Udział w festiwalu, zgłoszenia i wstęp jest bezpłatny.

Ostatnie artykuły

Skip to content