OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

“Wpłyń na bezpieczeństwo” – dolnośląscy licealiści uczą bezpieczeństwa w wodzie

“Wpłyń na bezpieczeństwo” to projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” stworzony przez grupę uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Projekt ma na celu edukowanie dzieci i rodziców na temat bezpieczeństwa na basenach i kąpieliskach oraz propagowanie dyscyplin sportowych jakimi są pływanie i ratownictwo wodne. 

Projekt stworzony został przez dolnośląskich licealistów, utytułowanych zawodników sekcji pływackiej  Międzyszkolnego Klubu Sportowego Juvenia Wrocław, medalistów mistrzostw Polski oraz członków kadry narodowej.

“Wpłyń na Bezpieczeństwo” fot. FB Wpłyń na Bezpieczeństwo

W trakcie zajęć licealiści opowiadają jak zachować się w przypadku akcji ratowniczej, jakie są znaki na basenie i co one oznaczają, co zrobić przed wyjściem i po wyjściu z wody. Niewątpliwym atutem lekcji jest możliwość zobaczenia sprzętu pływackiego i ratowniczego oraz pokaz medali i pucharów prowadzących.

“Wpłyń na Bezpieczeństwo” fot. FB Wpłyń na Bezpieczeństwo

Zajęcia cieszą się we wrocławskich szkołach dużym zainteresowaniem udało im się przeszkolić ponad 1000 uczniów, a zajęcia wciąż trwają! Ich działalność jest możliwa dzięki, partnerom projektu:                                                                             Packprofil, Otus, Ideashirt, Strefapływania, Dolnośląski WOPR, Domki Strzeżenice, MKS Juvenia Wrocław, centrum treningowe Spartan, Liceum Ogólnokształcące nr 6 i platforma “Zwolnieni z Teorii”

Znajdź ich na w mediach społecznościowych – FACEBOOK

“Wpłyń na Bezpieczeństwo” fot. FB Wpłyń na Bezpieczeństwo

Ostatnie artykuły

Skip to content