OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Wyczekiwane nowości i popularne kierunki od końca marca na wrocławskim lotnisku

31 marca w Porcie Lotniczym Wrocław wejdzie w życie letnia siatka połączeń. Na podróżnych czeka kilka zupełnie nowych kierunków oraz wiele atrakcyjnych połączeń m.in. z południem Europy. W letnim rozkładzie pozostaną również rejsy, które zaliczyły udany debiut zimą.

– Zeszłe lato zapisało się w historii lotniska jako najlepsze w historii i wierzę, że w tym roku pasażerowie jeszcze chętniej będą latać z Wrocławia i do Wrocławia. Jest w czym wybierać, bo na podróżnych czekają nie tylko regularne połączenia z całą Europą, ale także sezonowe loty na południe czy rozwijająca się dynamicznie oferta czarterowa. Bardzo cieszy nas poszerzenie oferty kierunków oraz liczby linii lotniczych obecnych we Wrocławiu. Pojawienie się Finnair i powrót Norwegian to ważny krok na drodze dla rozwoju portu. – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Pasażerowie podróżujący z Wrocławia w sezonie letnim będą mieli jeszcze szerszy wachlarz lotów do wyboru. W Lany Poniedziałek po raz pierwszy w historii z płyty lotniska wystartują samoloty do Helsinek oraz Marsylii. Ponadto w kolejnych dniach i tygodniach do oferty dołączą Oslo i Kopenhaga, połączenia realizowane przez wracające do oferty lotniska linie Norwegian. Mocną pozycję zachowują sezonowe loty na południe, które częściowo pojawiły się już w marcu, a wśród nich m.in. Ateny i Kreta w Grecji, czarnogórska Podgorica i Piza we Włoszech.

Kolejny lot do Francji i sezonowe kierunki

Jedną z najciekawszych nowości letniej siatki połączeń jest Marsylia. Położne nad Morzem Śródziemnym miasto to wizytówka Francji, która przyciąga turystów z całego świata nie tylko pięknem przyrody, ale również kolorowymi ulicami miasta i równie barwnym życiem kulturalnym. Marsylię nazywa się najstarszym francuskim miastem, a bazylika Notre Dame, dzielnica La Panier czy Zamek d’If znany z powieści „Hrabia Monte Christo” to tylko część architektonicznych skarbów stolicy Lazurowego Wybrzeża. Połączenia Ryanair w piątki i poniedziałki sprawiają, że Marsylia może być tegorocznym hitem.

– Zrównoważony rozwój połączeń jest dla nas bardzo ważny. Podczas planowania letniej siatki zadbaliśmy o to, żeby ofertę dla siebie mogli znaleźć zarówno pasażerowie szukający interesującego miejsca na wakacyjny wypoczynek, jak i ci którzy planują dalszą podróż. Dla pierwszych ciekawą opcją będą Dubrownik czy Marsylia, tych drugich ucieszy połączenie z Helsinkami, które są bardzo ważnym hubem na mapie Europy, oferującym bardzo dobre połączenia chociażby z Azją. – zaznacza Karol Przywara, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Już w marcu do oferty powróciła część sezonowych połączeń na wrocławskim lotnisku. Pasażerowie mają do wyboru m.in. Ateny, Podgoricę i Pizę, a niebawem dołączy do nich bijący przed rokiem rekordy popularności Zadar. Dużą popularnością co roku cieszy się Grecja, co potwierdziło rekordowe zainteresowanie tym kierunkiem w ubiegłym roku. Ateny warto odwiedzić chociażby dla Akropolu i doskonałego, greckiego klimatu. Tym samym przyciągają wyspy – Kreta i Korfu, wypoczynkowe raje, które również pojawią się w ofercie lotniska.

Skandynawskie nowości

1 kwietnia zadebiutują Helsinki. Stolica Finlandii to absolutna nowość w ofercie portu, bardzo istotna z perspektywy rozwoju. Nowe połączenie realizować będzie Finnair. Pojawienie się samolotów fińskich linii na płycie lotniska sprawi, że w Porcie Lotniczym Wrocław obecni będą przewoźnicy trzech najważniejszych sojuszy lotniczych – Star Alliance, SkyTeam oraz Oneworld. Loty będą realizowane we wszystkie dni tygodnia.

Helsinki są atrakcyjne dla pasażerów z dwóch powodów. To znakomite miejsce na krótki wypad i wytchnienie w chłodniejszym klimacie podczas ciepłych, letnich miesięcy. W rankingu World Happiness Report Finowie po raz siódmy z rzędu okazali się najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Ponadto Helsinki przyciągają turystów unikalnymi atrakcjami jak twierdza Suomenlinna i kościół Temppeliaukio. Drugi powód, dla którego Helsinki są cenne dla portu we Wrocławiu, to znakomite skomunikowanie z resztą świata. Port Vantaa oferuje połączenia z każdym kontynentem.

Do oferty lotniska po przerwie wraca także Kopenhaga. Zielona stolica ojczyzny klocków LEGO to idealne miasto na szybki wyjazd. Dzięki trzem lotom w tygodniu krótki wypad do Danii będzie w zasięgu ręki, a tam klimatyczny deptak Strøget czy dawny zamek królewski Christiansborg. Do Kopenhagi z Wrocławia polecimy z Norwegian, podobnie jak od 24 czerwca do Oslo. Norweski przewoźnik zabierze pasażerów na lotnisko Gardermoen, największe w kraju i będzie to pierwszy lot do tego portu z Wrocławia.

Zimowe hity dalej w ofercie

Po udanym debiucie swoją pozycję w siatce połączeń utrzymują nowości zimy na czele z marokańskim Agadirem. Kurort nad Oceanem Atlantyckim przypadł do gustu pasażerom, którzy zapełniają oba samoloty w tygodniu. Od kwietnia rejsy będą realizowane w poniedziałki i piątki. Afrykańskie Miami to gratka dla fanów nocnego życia w tamtejszych klubach i restauracjach, a także fantastyczne miejsce na odpoczynek w afrykańskim słońcu.

Mocną pozycję utrzymują także kraje śródziemnomorskie. Hiszpania to najpopularniejszy kierunek na początku 2024 roku. W nowej siatce pasażerowie cztery razy w tygodniu polecą do Walencji oraz sześć razy do Malagi. To raj dla miłośników tapas i paelli, ale w obu miastach coś dla siebie znajdą także miłośnicy dziedzin innych niż kulinaria, bo w Walencji warto odwiedzać Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli Miasto Sztuki i Nauki. Dodatkowo zachęcać nie trzeba także do Włoch, które po Wielkiej Brytanii pozostają krajem z największą liczbą połączeń z Wrocławia na czele z Rzymem, Neapolem i Mediolanem.

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronie internetowej wrocławskiego lotniska.

Ostatnie artykuły

Skip to content