OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Wschodnia Obwodnica Wrocławia z Karkonoskiej. Kiedy ruszy budowa?

Ogromnym zainteresowaniem potencjalnych wykonawców cieszy się trwający przetarg na budowę nowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia Trasa połączy al. Karkonoską z rondem przy ul. Grota – Roweckiego. Z powodu kolejnych pytań nadesłanych przez firmy, trzeba było przedłużyć postępowanie.

Początkowy termin składania ofert w przetargu wyznaczony był na 6 lutego, ale kolejne pytania napływające od przedsiębiorców sprawiły, że już kilkakrotnie termin ten trzeba było wydłużać. Zgodnie z przepisami, po udzieleniu odpowiedzi na pytania firmy składające aplikacje w przetargu muszą mieć czas na dostosowanie dokumentów do nowych informacji. 7 czerwca Dolnośląska Służba Dróg i Kolej zdecydowała więc o kolejnym przedłużeniu terminu składania ofert – firmy mają na to czas do 16 lipca. Później drogowcy będą mieli na budowę trasy 30 miesięcy.

Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia będzie miał około 3,6 km i poprowadzi przez wrocławskie osiedla Klecina, Partynice i Ołtaszyn, a także przez teren miejscowości Bielany Wrocławskie i Wysoka w gminie Kobierzyce. Na odcinku od skrzyżowania z aleją Karkonoską do ul. Kutrzeby i tuż przed rondem na skrzyżowaniu z ul. Grota – Roweckiego droga będzie miała dwie jezdnie (każda z dwoma pasami ruchu), zaś na pozostałym odcinku będzie na razie jedna jezdnia z jednym pasem w każdą stronę, ale pozostawiona zostanie rezerwa terenu na budowę drugiej jezdni w przyszłości.

Droga rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Szwedzką – pod aleją Karkonoską, tuż obok Parku Handlowego Auchan. Powstanie tutaj rondo turbinowe. To tędy na nową drogę będą mogli wjechać kierowcy zjeżdżający z autostrady A4 czy jadący z centrów handlowych w Bielanach Wrocławskich.

Za skrzyżowaniem droga lekko zakręci, by nad torami kolejowymi (powstanie tu wiadukt) poprowadzić do skrzyżowania z ul. Niebieską. Tutaj zaplanowane jest kolejne rondo. Dalej przez most nad Ślęzą kierowcy – mijając tuż obok tor wyścigów konnych na Partynicach -dojadą do kolejnego ronda – na skrzyżowaniu z ul. Radosną.

Z tego skrzyżowania korytarzem między ulicami Konną i Brzozową i dalej obok szkoły i kompleksu sportowego w Wysokiej obwodnica doprowadzi nas do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Kutrzeby (po drodze będą jeszcze mniejsze skrzyżowania z ul. Brzozową i Bratnią). Z ronda na Kutrzeby zostanie już ostatni kilometr prostej drogi do ul. Grota – Roweckiego.

Tutaj, na rondzie, nowy fragment obwodnicy połączy się z tym już istniejącym, a jednocześnie z trasą do Strzelina.

Na długości całego odcinka obwodnicy powstaną chodniki i drogi rowerowe. Będzie też kładka dla pieszych i kładka pieszo – rowerowa w okolicach ulicy Bratniej.

PLAN CAŁEJ TRASY – KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ

Ostatnie artykuły

Skip to content