OFICJALNY SERWIS DOLNEGO ŚLĄSKA

Zadbaj o zdrowie przed wakacjami. Dolnośląski NFZ zaprasza na dzień bezpłatnych badań i konsultacji

Badanie znamion, porada fizjoterapeuty i zajęcia dla najmłodszych – to niektóre atrakcje, z których we środę będzie mógł bezpłatnie skorzystać każdy odwiedzający dolnośląski NFZ. 

Zanim wyruszymy na wakacyjne wojaże warto zadbać o zdrowie i przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku. Dobrą okazją do tego będzie organizowane przez Dolnośląski Odział Wojewódzki NFZ wydarzenie „Bezpieczne wakacje”, które odbędzie się w środę 19 czerwca w sali obsługi klientów NFZ we Wrocławiu przy ul. Traugutta 55 w godz. od 11:00 do 14:00.

Porady i konsultacje, z których w tym dniu skorzystają odwiedzający NFZ:

  • Konsultacje z dermatologiem, lek. Mateuszem Mateuszczykiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu: chętni skorzystają z badania znamion na skórze, czyli demoskopii. Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. To prosty sposób wstępnej diagnostyki m.in. czerniaka.Ekspert doradzi również jak latem chronić skórę przed słońcem. 
  • Konsultacje z fizjoterapeutami z Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Specjaliści podpowiedzą m.in. jak zapobiegać dolegliwościom bólowym i zakrzepom w czasie podróży oraz jaką wakacyjną aktywność wybrać, aby była ona najbardziej korzystna dla naszego zdrowia. Chętni będą mogli również nauczyć się Nordic Walking.
  • Eksperci z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonają badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu i doradzą jak zapobiegać chorobom odtytoniowym i uzależnieniom.

Atrakcje dla dzieci:

  • Eksperci z Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiedzą dzieciom jak spędzać czas nad wodą, żeby było bezpiecznie i zdrowo. 
  • Żywe Maskotki z Fundacji Polskie Dzieci zachęcą najmłodszych do wprowadzenia w życie zdrowych nawyków.
  • Doradcy NFZ zaproszą dzieci do zagrania w edukacyjną, wielkoformatową grę planszową ido wzięcia udziału w zajęciach ruchowych.

Bezpieczne Wakacje to cykliczna akcja edukacyjna Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Podczas spotkań organizowanych  w sali obsługi DOW NFZ i innych punktach miasta, mieszkańcy mogą otrzymać rzetelne informacje od ekspertów z różnych instytucji np. sanepidu czy pogotowia ratunkowego. Porady ekspertów pomogą dzieciom i dorosłym bezpiecznie spędzić sezon urlopowy. 

Ostatnie artykuły

Skip to content